Antropozofia

Submitted by Olga on Sat, 06/30/2007 - 11:36am.


 Antropozofia, filozofia wolności 

    grupa dyskusyjna dla osób, które pragną

             poznawać świat i człowieka

 


    Organizator: Olga

     Warsaw, Poland

 


Serdecznie witamy miłośników antropozofii oraz wszystkich tych którym leży na sercu idea wolności do wspólnej dyskusji na tematy nurtujace współczesnego człowieka.,

„Żyć w miłości do działania i pozwolić żyć innym, mając zrozumienie dla ich woli, to podstawowa maksyma ludzi wolnych."

Rudolf Steiner, Filozofia wolności, rozdział 9 - Idea wolności

 

Co to jest antropozofia? 

Filozofia Wolności - filmy

Filozofia Wolności. Rozdział 1: Świadome działanie ludzkie

Rozdział 1: Świadome działanie ludzkie  / Filozofia Wolności c.d.

Rozdział 2: Fundamentalne dążenie ku poznaniu / Pragnienie poznania

 

Czterech Ewangelistów

Submitted by Olga on Fri, 12/14/2007 - 7:34am.
Czterech Ewangelistów

Submitted by StephenHawks   

Four Evangels

Kalendarz duszy

Submitted by Olga on Fri, 12/07/2007 - 2:09pm.

Trzydziesty szósty tydzień (8 – 14 grudzień)

Kalendarz duszy

Submitted by Olga on Fri, 12/07/2007 - 9:58am.

Trzydziesty piąty tydzień ( 1– 7 grudzień )

Film Adama Curtisa - "The Century of the Self"

Submitted by Arkadiusz on Sun, 12/02/2007 - 6:39am.

 

Impuls skłaniający do wyruszenia w drogę

Submitted by Olga on Thu, 11/29/2007 - 2:52pm.
Impuls skłaniający do wyruszenia w drogę

 

 

Czy istnieją granice poznania?

Submitted by Olga on Thu, 11/29/2007 - 1:32pm.

Time immersed in the Ocean of Eternity

Submitted by Olga on Sun, 11/25/2007 - 1:30pm.
Time immersed in the Ocean of Eternity

Kalendarz duszy

Submitted by Olga on Sat, 11/24/2007 - 8:06am.

Trzydziesty czwarty tydzień ( 24 – 30 listopad )

Rudolf Steiner - "Praktyczne Kształcenie Myślenia"

Submitted by Arkadiusz on Wed, 11/21/2007 - 2:54pm.

Rudolf Steiner

Kim jestem? Kim nie jestem?

Submitted by Olga on Sun, 11/18/2007 - 10:39am.

Poza czasem

Submitted by Olga on Sat, 11/10/2007 - 3:13pm.

wolny duch

Submitted by Olga on Mon, 11/05/2007 - 12:51pm.
wolny duch

Submitted by iaraberi  - free spirit

Święto zmarłych

Submitted by Olga on Thu, 11/01/2007 - 10:06am.

Z cyklu „Uber Schicksalsbildung und Leben nach dem Tode“

Klucz do „Filozofii Wolności”

Submitted by Olga on Sun, 10/21/2007 - 6:02am.

 

Co to jest antropozofia?

Submitted by Olga on Thu, 10/18/2007 - 10:50am.

Czym jest antropozofia dla mnie?

violetteiris: "Pokora staje sie kielichem"

Submitted by Olga on Mon, 10/15/2007 - 6:23am.
violetteiris: "Pokora staje sie kielichem"

violetteiris: Humility becomes a chalice

the pure soul is receptive to her spirit self

Medytacja

Submitted by Olga on Mon, 10/15/2007 - 5:25am.

(cytaty z pamiętnika Daga Hammarskjolda)

Modlitwa

Submitted by Olga on Sun, 10/14/2007 - 7:08am.

Dzisiaj,

12 sposobów widzenia tego samego objektu

Submitted by Olga on Sun, 10/07/2007 - 4:59am.

"Na świat nie można spoglądać w sposób właściwy kierując się jednostronnym punktem widzenia jednej tylko koncepcji, jednego sposobu myślenia; świat ujawnia się

Więcej o "Filozofii wolności" R. Steinera

Submitted by Olga on Sat, 10/06/2007 - 4:39am.

Pierwsze wydanie książki ukazało się w 1894 roku.

Książka nosi podtytuł:

Gdzie można znaleźć książkę ?

Submitted by Olga on Sat, 10/06/2007 - 2:27am.

Filozofia wolności

Główny zarys nowoczesnego światopoglądu. Wyniki obserwacji w sferze duszy dokonanych metodą przyrodoznawczą

"Filozofia Wolnosci" - Zaproszenie

Submitted by Arkadiusz on Mon, 10/01/2007 - 3:52pm.

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Archanioł Michał

Submitted by Olga on Sat, 09/29/2007 - 9:02am.

O prawdzie, wiedzy i wolności...

Submitted by Olga on Fri, 09/28/2007 - 2:48pm.

Moje ideały

Submitted by Olga on Fri, 09/28/2007 - 12:18pm.

część 1

Kalendarz duszy 24 tydzień (15 – 21 wrzesień)

Submitted by Olga on Thu, 09/20/2007 - 6:38am.

Tworząc się nieustannie

Zaproszenie

Submitted by Olga on Tue, 09/18/2007 - 2:14am.

Drodzy przyjaciele!

Kalendarz duszy w obrazach

Submitted by Olga on Thu, 09/13/2007 - 3:19am.

23 tydzień (8 - 14 wrzesień):<

...Wyjdź mu naprzeciw!

Submitted by Olga on Wed, 09/12/2007 - 7:08am.

Witam wszystkich!

violetteiris „Anioł Nadziei”

Submitted by violetteiris on Sat, 08/18/2007 - 12:41am.
violetteiris „Anioł Nadziei”

Pastel - magenta prowadzi Indigo

Jak się zalogować do polskojęzycznej grupy dyskusyjnej.

Submitted by Olga on Fri, 08/17/2007 - 1:31pm.

W celu zalogowania się należy:

Kalendarz duszy 16 tydzień (21-27 lipiec)

Submitted by Olga on Sun, 07/22/2007 - 9:06pm.

Idea Wolnosci Rudolfa Steinera

Submitted by Olga on Sun, 07/22/2007 - 12:15am.

Kalendarz duszy 15 tydzień (14-20 lipiec)

Submitted by Olga on Tue, 07/17/2007 - 11:10am.

Czuję w blasku świata

Jakby zaczarowane ducha tkanie,

Które w zmysłowej głuszy

Misja Rudolfa Steinera

Submitted by Olga on Tue, 07/10/2007 - 5:22am.

An essay by Dr. Ernst Katz.

 

 

Kalendarz duszy 14 tydzień (7 – 13 lipiec)

Submitted by Olga on Sun, 07/08/2007 - 4:51am.

Lato

 

Objawieniu zmysłów

Being pervading 4 elements (Istota przenikająca 4 elementy)

Submitted by Olga on Sun, 07/08/2007 - 12:56am.
Being pervading 4 elements  (Istota przenikająca 4 elementy)

7-7-7…Muzyka w materii...

Submitted by Olga on Sat, 07/07/2007 - 9:12am.

Rudolf Hauschka w  „Nauce o lekach” w rozdziale 10 - ‘Muzyka w materii’ pisze

Na początek...

Submitted by Olga on Fri, 07/06/2007 - 1:56am.

Drodzy przyjaciele!

Imaginacja Świętojańska

Submitted by Olga on Tue, 07/03/2007 - 9:25am.