Antropozofia

Submitted by Olga on Sat, 06/30/2007 - 11:36am.


 Antropozofia, filozofia wolności 

    grupa dyskusyjna dla osób, które pragną

             poznawać świat i człowieka

 


    Organizator: Olga

     Warsaw, Poland

 


Serdecznie witamy miłośników antropozofii oraz wszystkich tych którym leży na sercu idea wolności do wspólnej dyskusji na tematy nurtujace współczesnego człowieka.,

„Żyć w miłości do działania i pozwolić żyć innym, mając zrozumienie dla ich woli, to podstawowa maksyma ludzi wolnych."

Rudolf Steiner, Filozofia wolności, rozdział 9 - Idea wolności

 

Co to jest antropozofia? 

Filozofia Wolności - filmy

Filozofia Wolności. Rozdział 1: Świadome działanie ludzkie

Rozdział 1: Świadome działanie ludzkie  / Filozofia Wolności c.d.

Rozdział 2: Fundamentalne dążenie ku poznaniu / Pragnienie poznania

 

Zachwyt

Submitted by Olga on Sat, 04/12/2008 - 4:35am.
Zachwyt

Poznanie

Submitted by Olga on Fri, 04/11/2008 - 1:31pm.
Poznanie

Goetheanum Eurythmy Ensemble

Submitted by Olga on Thu, 04/10/2008 - 2:25pm.

 

Eurytmia

Submitted by Olga on Thu, 04/10/2008 - 6:11am.
Eurytmia

"D"

Stars

Submitted by Olga on Sun, 04/06/2008 - 4:32am.
Stars

Kalendarz duszy

Submitted by Olga on Mon, 03/31/2008 - 12:46pm.

Witam wszystkich bardzo serdecznie!<

Archanioł Rafael

Submitted by Olga on Thu, 03/27/2008 - 4:25pm.
Archanioł Rafael

Margarita Sabasznikowa-Woloszyna (1935)

Nastrój Wielkanocy

Submitted by Olga on Tue, 03/25/2008 - 1:22pm.

 

Michaël at the Cross - Trees Zwetsloot

Submitted by Olga on Tue, 03/25/2008 - 1:20pm.
Michaël at the Cross - Trees Zwetsloot

Submitted by Rina Tjalsma

Obmycie nóg

Submitted by Olga on Wed, 03/19/2008 - 4:52am.
Obmycie nóg

Kim był – Jest – Jezus Chrystus?

Submitted by Olga on Wed, 03/19/2008 - 4:48am.

  

Co nam zagraża

Submitted by Olga on Wed, 03/19/2008 - 2:14am.

  

Jak poznać siebie?

Submitted by Olga on Tue, 03/18/2008 - 12:28pm.
Jak poznać siebie?

Rozdział 2: Fundamentalne dążenie ku poznaniu

Submitted by Arkadiusz on Fri, 03/14/2008 - 5:04pm.

 

“Dwie dusze żyją w piersi mej,

A jedna z drugą chce się rozstać.

Oczekiwanie wiosny

Submitted by Olga on Thu, 03/13/2008 - 1:51am.
Oczekiwanie wiosny

 

Architektura i Antropozofia

Submitted by Arkadiusz on Wed, 03/12/2008 - 3:24pm.

Wolność czy Konieczność?

Submitted by Olga on Wed, 03/12/2008 - 1:50pm.

Rozdział 1 ( 1-0 )

Czy mogę nauczyć się otrzymywać? Czy potrafię słuchać i być otwartym na zmiany?

Submitted by Olga on Fri, 03/07/2008 - 8:22am.
Czy mogę nauczyć się otrzymywać? Czy potrafię słuchać i być otwartym na zmiany?

Can I learn to receive? Can I listen and remain open to change?

DYING AND BECOMING

Antropozofia w Internecie

Submitted by Arkadiusz on Wed, 03/05/2008 - 4:19pm.

Mamy rok 2008 - do dzisiaj nie powstała żadna polska strona internetowa, na którą Antropozofia zasługuje.

Goetheanum 1 - Fresk

Submitted by Olga on Tue, 02/26/2008 - 5:27am.
Goetheanum 1 - Fresk

submitted by johnpenner

Co skłania nas do poszukiwań duchowych?

Submitted by Olga on Sun, 02/24/2008 - 3:03pm.

J

Sophia

Submitted by Olga on Mon, 02/18/2008 - 4:09am.
Sophia

Wspomnienie

Submitted by Olga on Sun, 02/17/2008 - 8:00am.

Kalendarz duszy

Podróże duszy

Submitted by Olga on Sat, 02/09/2008 - 5:44am.
Podróże duszy

12 Poglądów na Wolność

Submitted by Olga on Fri, 02/08/2008 - 7:57am.

Rozdzial 1       

Filozofia Wolności a Myśl Ludzka i Myśl Kosmiczna

Submitted by Olga on Fri, 02/08/2008 - 6:03am.

Rudolf Steiner w wykładach o Myśli Ludzkiej i Myśli Kosmicznej opisuje 12 możliwych poglądów dostępnych dla ludzkiego umysłu.

Filozofia Wolności c.d.

Submitted by Ana on Thu, 02/07/2008 - 10:16am.

Witam i pozdrawiam.

Bunt przeciwko bezradności w poszukiwaniu Odwagi

Submitted by Olga on Mon, 02/04/2008 - 4:05am.
Bunt przeciwko bezradności w poszukiwaniu Odwagi

The Rebellion against Helplessness in the search for Courage

Hibernia student travelling exhibition

"Skalpel i Dusza"

Submitted by Olga on Sun, 02/03/2008 - 8:04am.

- tak nazywa się program religijno-naukowy składający się z kilkunastu odcinków, w których są poruszane tematy od dawna nurtujące człowieka.

Nowy dzień

Submitted by Olga on Thu, 01/31/2008 - 8:50am.
Nowy dzień

Filozofia Wolności - Stylistyka i Gramatyka

Submitted by Arkadiusz on Sun, 01/27/2008 - 5:49am.

 

Tłumaczenie książki takiej jak Filozofia Wolności zapewne nie należy do najłatwiejszych zadań.

Cztery świece

Submitted by Olga on Sat, 01/26/2008 - 6:36am.
Cztery świece

Wiedza i wolność

Submitted by Olga on Thu, 01/24/2008 - 7:32am.

Kalendarz duszy

Człowiek

Submitted by Olga on Wed, 01/23/2008 - 5:50am.
Człowiek

Rozdział 1: Świadome działanie ludzkie

Submitted by Olga on Wed, 01/16/2008 - 1:55pm.

 

Kopuła Pierwszego Goetheanum

Submitted by Olga on Wed, 01/16/2008 - 1:42pm.
Kopuła Pierwszego Goetheanum

Twórczość i wolność

Submitted by Olga on Wed, 01/16/2008 - 1:37pm.

Kalendarz duszy

Czytając „Filozofię Wolności”

Submitted by Olga on Tue, 01/15/2008 - 4:15am.

Na podstawie „ Książki - Misterium” Karena Swasjana, antropozofa ormiańskiego pochodzenia mieszkającego w Bazylei.

"Gramy z głową!"

Submitted by Olga on Sun, 01/13/2008 - 3:42am.
"Gramy z głową!"

Już po raz 16 gra w Polsce i na całym świecie (!) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kalendarz duszy

Submitted by Olga on Thu, 01/10/2008 - 7:18am.

Cterdziesty tydzień ( 5 – 11 styczeń )

Aktywność duchowa

Submitted by Olga on Sat, 01/05/2008 - 4:11pm.

Filozofia Wolności przedstawia światopogląd związany z aktywnością duchową, na którą skłądają się myślenie, uczucie i działanie powstające w indywidualnym ludzkim duchu.

Światło poznania

Submitted by Olga on Fri, 01/04/2008 - 11:32am.
Światło poznania

Submitted by nafanyel : An attempt at The act of Knowing

Kalendarz duszy

Submitted by Olga on Wed, 01/02/2008 - 11:01am.

Trzydziesty dziewiąty tydzień ( 29 grudzień - 4 styczeń)

Oddany objawieniu ducha

Osiągam Światło Istoty Świata

A siła myśli rosnąc się rozjaśnia,

Boże Narodzenie

Submitted by Olga on Thu, 12/27/2007 - 1:25am.

Na podstawie wykładu R.Steinera „

Archanioł Gabriel

Submitted by Olga on Sun, 12/23/2007 - 12:07am.
Archanioł Gabriel

Kalendarz duszy

Submitted by Olga on Sun, 12/23/2007 - 12:02am.

Nastrój Świętej Nocy

My last Christmas

Submitted by Olga on Tue, 12/18/2007 - 2:58pm.
My last Christmas

Muscat,  Oman

Kalendarz duszy

Submitted by Olga on Tue, 12/18/2007 - 2:44pm.

Zima

Umieranie i Stawanie się

Submitted by Olga on Mon, 12/17/2007 - 1:44am.
Umieranie i Stawanie się

Jak możemy sobie poradzić ze zmaganiami z losem?

Gdzie leży droga pomiędzy egotyzmem a samozaprezczeniem?

 

-Hibernia student travelling exhibition

Esencja Filozofii Wolności

Submitted by Olga on Sun, 12/16/2007 - 9:16am.

Filozofia wolności a monizm